Žába

Žáby jsou masožraví obojživelníci se zadními nohami dobře vyvinutými ke skákání a plavání pod vodou. Charakteristické zvuky doprovázející dobu jejich rozmnožování lze slyšet během teplejších měsíců téměř v každém jezeře či bažině. Jsou citliví na změny ve svém prostředí a v kontaminované vodě umírají. Mnoho žab je ohroženo znečištěním, ničením míst, která obývají a také predátory. Žáby nám připomínají křehkost našeho životního prostředí. 

Jsou symbolem plodnosti, regenerace, metamorfózy a proměny, zdraví a ochranou životního prostředí. Značí, že je čas o péči samu o sebe, o druhé a o zemi. Pracují s duchy místa, znají tajemství a mystéria země. 

Medicína žáby je příbuzná s energií vody. Žába nás učí ctít své slzy, protože očišťují duši. Vodní rituály patří žábě. Přeměna do dospělosti připravuje žábu na její sílu přivolávat déšť. Zná element vody, takže může zpívat píseň, co přivolá déšť. Pracuje s emocemi a sny. Hledá tvůj jedinečný hlas. Žába svou dešťovou písní hovoří o novém životě a a harmonii.

Žába znamená potřeba očištění, když je člověk unavený, uštvaný a frustrovaný. Když ji potkáte, je vhodný čas dát lidem najevo, kdo jsi a zaměřit se na dušení a tělesnou pohodu,. 

Člověk s medicínou žáby má schopnost podpořit a dodat energii tam, kde je potřeba, dokáže očistit negativitu z jakéhokoliv prostředí.

Žába sklouzla do bláta, leží na zádech tzv.  obrácená poloha žáby může ukazovat Vaši neochotu vypudit močál ze svého života - zastavte se a uvědomte si, co znečištuje vás leknínový ryblíček. Žabí oči vše vidí. Co Vám odčerpává energii? Žába v obrácené pozici je předzvěstí že na sebe přivoláváte pohromu. Raději se zastavte a doplňte svého ducha

Žába