• Několik tisíc let stará věda zvaná alchymie dnes prožívá svou renesanci. Její kořeny sahají až šest tisíc let zpět, ačkoli stále zůstává zahalena závojem tajemna.
  • Alchymie však přináší prospěch v mnoha oblastech našeho každodenního života.
  • Tato věda položila základy pro dva uznávané obory - fyziku a chemii.
  • Podle legendy byla společně s astrologií a magií přinesena lidstvu slavným mudrcem Hermesem Trismegistem. I když je starověký Egypt považován za kolébku alchymie, kde se již před 3500 lety věnovali jejímu studiu místní učenci a považovali ji za cestu k osvícení, její kořeny lze vystopovat až do starověké Číny.
  • Filosof Lao-c, žijící v 6. století před naším letopočtem, se o ní zmínil. Arabští alchymisté Avicenna, Geber a Rhazes sehráli zásadní roli ve vývoji alchymie.
  • Během středověku byla alchymie uznávanou vědou, která byla vyučována na prestižních evropských univerzitách. Bohužel, po třicetileté válce byla neprávem potlačena a její význam postupně upadl v našich zemích do pozadí. Tato nedoceněná věda se stala obětí politických a náboženských konfliktů, které tehdejší společnost sužovaly.
  • I přes své vědecké přínosy a potenciál byla alchymie začleněna do okultismu a esoteriky, čímž byla znevážena ve vědeckém světě.
  • Nicméně v posledních letech znovu probíhá zájem o alchymii, tentokrát především z historického a filosofického hlediska, a její dědictví se opět dostává do povědomí širší veřejnosti.


Náš seminář vás provede dějinami alchymie a pomůže vám vytvořit váš vlastní alchymistický deník!

Vstupte do tajemného světa alchymie, kde se vznáší vůně minulých dob a kde se znovu setkáváme s legendárním Hermem Trismegistem. Připravte se na neobyčejnou dobrodružnou cestu, která probudí vaše dávné znalosti, zapomenuté v čase.

Přeneseme se do doby, kdy alchymie rozkvétala a vzdálený Hermes Trismegistos bude naším průvodcem. Jeho moudrost a tajemné síly znovu ožijí a my se jich zmocníme, abychom se stali pravými alchymisty.

Společně se ponoříme do hlubin alchymistické symboliky, kde rozluštíme kódy a odhalíme tajemství univerzálních prvků. Získáme vědomosti, které ztratily svůj lesk v průběhu staletí, a naučíme se je využívat ve své vlastní práci.

Připravte se na alchymistickou cestu, kde budeme odkrývat  vykonávat transformace, které přetvoří naši realitu.

Vstupte do světa alchymie, kde se snoubí mystika a věda, a odhalte své skryté schopnosti. Nyní je čas stát se alchymistou, který oživuje minulost a tvoří budoucnost. Připojte se k nám na alchymistické cestě a objevte svůj vlastní filosofský kámen.

Získejte si místo na workshopu či semináři právě nyní!

 

 

Hermes Trismegistos

 

Hermes Trismegistos