KAMENY

Kameny jsou spojeny s magií a alchymií. Smaragdová deska byla napsána na kameni, smaragdu. Po celém světě se používal v nejrůznějších kulturách jako stavební materiál. Kámen je symbolem trvání, pevnosti, tvrdosti, váhy a síly.  Základní kámen, hromový kámen úrazu, oltářní kámen, náhrobní kámen, „mlčet a sbírat kameny, co by kamenem dohodil, padla kosa na kámen“ přísloví a pojmy, které používáme v běžné mluvě a znamenají něco podstatného. Diamanty, smaragdy, rubíny, zirkony nebo kameny vyplavené mořem na pláž či sebrané v lese. Bez ohledu na svou hodnotu, vyjádřenou v peněžních jednotkách, je naprosto každý kámen reprezentací zemského živlu a skrývá v sobě mocnou energii. Jak píše Scott Cunningham v jedné ze svých knih “Kameny jsou kostmi Země”.

Kámen v sobě skrývá tajemství času - čeká na lidskou dlaň, která umí vnímat jeho energii.

Víte, že kameny příznivě působí svou energií i zvláštními léčebnými účinky? Objevte tajemství kamenů a jak nám mohou promlouvat. Barvy kamenů jsou zásadním vodítkem pro objevení jejich magické, léčivé moci.  Kameny se upravují a leští, jež potom používáme jako kyvadla. Jakou energii v sobě různě barevné kameny skrývají? Černé kameny byly používány již v delfské věštírně – ve spojení s bohyní Kybelé.

Kámen zdobí obydlí živých i je památkou mrtvých. Kámen není jen jednoduchý nástroj – je to šperk, talisman. Kámen v sobě skrývá tajemství času  - čeká na lidskou dlaň, která umí vnímat jeho energii.