Svíčka

Milující pohled do ohně nebo na něj nám zůstalo po předcích a předcích našich předků. Už v pravěku se člověk podle všeho rád díval do ohně, asi tak rád, jako se dnes většina lidí dívá na televizi. Velmi rádi si dopřejeme oheň v podobě svíčky.

Světlo a svíčky jsou symboly klidu, míru, ticha, čistoty, uctívání, ochrany a ukazují nám cestu. Magii svíček zvládají již malé děti, když sfoukávají svíčky na svém narozeninovém dortu. Ideální je vybírat přírodní svíčku, která je z kvalitních vosků a měla by nás něčím oslovit, barvou, vůní, designem. Svíčka by se měla zapalovat, když končí denní světlo. Výjimkou je rituální použití svíček, které praktikujeme při denním světle. Zapálením svíčky aktivujeme živel ohně, který nám pomáhá s ostatními živly ve zpracování našeho tématu. Energie svíčky se napojuje na přítomnost, která ji obklopuje.

Svíčka nezapálená představuje živel Země, jakmile začne hořet a rozpouští se vosk, představuje živel vody a plamen kouří je živel vzduchu + oheň = je to zázračný proces!